LIGA MORSKA I RZECZNA ODDZIAŁ ULANÓW

Płyniemy z nurtem Sanu i Wisły – X Flis Wiślany Ulanów Gdańsk Inauguracja 28.06.2014

W dniu 28.06. 2014 uczestniczyliśmy w inauguracji X Flisu Wiślanego Ulanów – Gdańsk. Imprezę rozpoczęły gry i zabawy sportowe, w których wzięliśmy aktywny udział i zdobyliśmy wiele nagród. Nie obyło się również bez smacznego poczęstunku. Na festynie zaprezentowały się lokalne zespoły, które swoimi występami umiliły nam czas. Swoją obecnością zaszczyciły nas ważne osobistości, w tym prezes LMiR dr inż. Andrzej Królikowski. Wszyscy uczestnicy otrzymali koszulki oraz czapeczki.

Uczestnicy Flisu z Bielska Białej.

 

Sprawozdanie

Sprawozdanie

Sprawozdanie

Sprawozdanie

Sprawozdanie

 

Stalowa Wola 29.06.2014

Niedziela 29.06.2014 była pierwszym dniem flisu. Na początku uczestniczyliśmy w uroczystej mszy św. W kościółku w Ulanowie pod przewodnictwem J.E. ks. Biskupa K. Nitkiewicza. Po mszy odbył się przemarsz w gronie samorządowców, flisaków, uczestników flisu i społeczności lokalnej do portu flisackiego nad San, skąd wyruszyliśmy w drogę, która trochę nam się dłużyła. Pogoda nam sprzyjała, było słonecznie i bezchmurnie. Pierwszy etap podróży zakończyliśmy w Stalowej Woli, gdzie po serdecznym powitaniu udaliśmy się do Muzeum COP. Pani przewodnik ciekawie opowiadała o historii COP-u i Stalowej Woli. Potem uczestniczyliśmy w imprezie plenerowej. Na koniec dnia udaliśmy się do MOSiR-u na nocleg. Warunki były dobre. Do godziny 22.00 robiliśmy różne rzeczy ( nie będę ich wszystkich wymieniał, bo nie mam dobrej pamięci). Spaliśmy spokojnie, nikt nie chrapałJ. Max z Torunia

 

Sprawozdanie

Sprawozdanie

Sprawozdanie

Sprawozdanie

Sprawozdanie

Sprawozdanie

 

Radomyśl nas Sanem 30.06.2014

30 czerwca wypłynęliśmy ze Stalowej Woli, aby udać się rzeką San do Radomyśla. Mielizny lekko utrudniały nam drogę, lecz ostatecznie szczęśliwie udało nam się dotrzeć do celu.

Po zakwaterowaniu się w tamtejszej szkole zostaliśmy miło przywitani przez panią wójt i innych przedstawicieli władz gminy oraz mieszkańców Radomyśla. Panie z Gminnego Zespołu Kulinarnego uraczyły nas pysznym obiadem i przysmakami. Następnie uczestniczki naszego flisu zaprezentowały swoje umiejętności na scenie. Kolejną atrakcją, którą zobaczyliśmy były pokazy techniki wojskowej zaprezentowane przez Jednostkę Strzelecką "Strzelec" ze Stalowej Woli oraz występ zespołu wokalno-muzycznego z Rzeczycy Długiej.

Odbył się także konkurs strzelania z procy, w który główną nagrodą była złota proca ufundowana przez wójta gminy Radomyśl. Podsumowując dzień ten był bardzo udany i pełen wrażeń.

Wieczorem odbyliśmy z przedstawicielami Grona Młodzieży Radomyskiej długi ale ciekawą wędrówkę po Radomyślu i okolicy słuchając opowieści o historii tego miasteczka.

Uczestnicy flisu z Tczewa.

 

Sprawozdanie

Sprawozdanie

Sprawozdanie

Sprawozdanie

Sprawozdanie

 

Zawichost 1.07.2014

Dnia 1 lipca około godziny 14.00 dotarliśmy do Zawichostu. Po przypłynięciu do brzegu, udaliśmy się do szkoły aby zostawić swoje rzeczy. Następnie wyszliśmy aby spotkać się z przewodniczka, która oprowadziła nas po lokalnych kościołach, a w jednym z nich znajdowały się katakumby, w których to mogliśmy podziwiać szczątki dawnych mieszkańców Zawichostu. W między czasie opowiadała zawichojskie legendy. Po zakończeniu zwiedzania zaprosiła nas grupa artystyczna ‘ Zawi Gosti ‘ na wystep przedstawiający kulturę i zwyczaje powstającego miasta- Zawichost. Po przedstawieniu lokalnej grupy, swój program zaprezentowały uczestniczki flisu wiślanego. Wkrótce wszyscy dołączyli do zabawy. Wieczorem organizatorzy zorganizowali dla nas ognisko. Po ognisku około godziny 21 wróciliśmy do szkoły.

 

Sprawozdanie

Sprawozdanie

Sprawozdanie

Sprawozdanie

Sprawozdanie

 

Józefów 2.07.2014

Następnego dnia dopłynęliśmy do Józefowa, miejscowości słynącej z sadownictwa. Po zakwaterowaniu się w miejscowej szkole i po obiedzie wyruszyliśmy ‘autokarem’ do Piotrawina. Zwiedziliśmy tam lokalny kościół oraz dworek. Po powrocie czekała na nas mila niespodzianka w postaci koncertu orkiestry składającej się z uczniów szkoły podstawowej w Józefowie. Podczas koncertu świetnie się bawiliśmy tańcząc i śpiewając. Następnie uczestniczki flisu dalby popis swoich umiejętności. Na koniec wystąpił miejscowy zespolą ludowy składający się ze starszych osób. A na koniec największe uśmiechy na naszych buziach wywołał poczęstunek…

 

Sprawozdanie

Sprawozdanie

Sprawozdanie

Sprawozdanie

Sprawozdanie

 

Kazimierz Dolny-Puławy 3-4.07.2014

4 lipca od godziny 9:00 rozpoczęliśmy zwiedzanie malowniczego Kazimierza Dolnego z panią przewodnik. Nasze zwiedzanie zaczęliśmy od Starego Rynku, następnie wybraliśmy się na wzniesienie i podziwialiśmy panoramę Kazimierza. Pani przewodnik pokazała nam wieżę obronną znajdującą się na wzgórzu. Następnie przejechaliśmy się po okolicy Eko-Busikami. Około godziny 13 wypłynęliśmy z portu z nowymi uczestnikami rejsu. Płynęliśmy 2 godziny. O godzinie 15 wpłynęliśmy do Puław do tamtejszej mariny. Bardzo gorąco i mile przywitały nas władze miasta i podarowały nam drobne upominki. Kolejnym punktem naszej wycieczki było wspaniałe Muzeum Czartoryskich. Nasz pan przewodnik opowiadał nam bardzo ciekawie, dzięki czemu była to bardzo miła podróż do przeszłości. Później zaś zwiedzaliśmy Puławy z perspektywy autobusu. Pod koniec dnia spożyliśmy pyszną kiełbaskę z grilla. Miłym zakończeniem tego dnia był cudowny seans pod gołym niebem. Tak oto zakończył się dzień szósty.

 

Sprawozdanie

Sprawozdanie

Sprawozdanie

Sprawozdanie

Sprawozdanie

Sprawozdanie

Sprawozdanie

Sprawozdanie

 

Dęblin 5.07.2014

Tego dnia pobudka wyjątkowo nastała godzinę później, co ucieszyło bardzo nas wszystkich. Po orzeźwiającej, porannej rozgrzewce udaliśmy się na mszę. Śniadanie odbyło się w porcie, który tego ranka wyglądał wyjątkowo pięknie i aż zachęcał do wyruszenia w dalszą podróż do Dęblina - naszego następnego przystanku. W czasie drogi zatrzymaliśmy się na postój, aby przez chwilę rozprostować nogi na malowniczej plaży. Po zakwaterowaniu się w tutejszej szkole udaliśmy się na przepyszny obiad, a następnie do wojskowej fortecy, gdzie przewodnik opowiedział nam jej fascynującą historię. Mieliśmy także szansę zwiedzenia Muzeum Sił Powietrznych .Na koniec relaksowaliśmy się przy miłym śpiewaniu szant, zagryzając ciepłe kiełbaski z grilla.

 

Sprawozdanie

Sprawozdanie

Sprawozdanie

Sprawozdanie

Sprawozdanie

Sprawozdanie

 

Maciejowice 6.07.2014

Dzień 6 lipca 2014 roku rozpoczął się pobudką o 7 rano i 10-cio minutową rozgrzewką na świeżym powietrzu. Po pożywnym śniadaniu spakowaliśmy się i wyruszyliśmy w dalszą podróż. Wypłynęliśmy z Dęblina i udaliśmy się w stronę Maciejowic. Po dotarciu na miejsce przywitała nas pani dyrektor szkoły w Antoniówce. Udaliśmy się do szkoły w miejscowości Antoniówka autobusem ,który został nam wypożyczony na czas naszego pobytu. Po szybkim rozpakowaniu się zjedliśmy pyszny obiad, który przygotowywać pomagała ekipa z Torunia. Po krótkim odpoczynku pojechaliśmy do centrum miasta na piknik. Główną atrakcją był koncert młodzieżowego zespołu Akcent. W międzyczasie można było zjeść bigos, watę cukrową oraz zakupić prace plastyczne wykonane przez osoby niepełnosprawne. Około godziny 18 wróciliśmy z powrotem do szkoły, gdzie czekało na nas ognisko z pysznymi kiełbaskami. Następnie grupa z Bielska-Białej udała się na dyżur do kuchni. Miały one za zadanie posprzątać po obiedzie i przygotować śniadanie na następny poranek. To był bardzo udany dzień naszego flisu i czekamy z niecierpliwością na kolejny

 

sprawozdanie

sprawozdanie

sprawozdanie

sprawozdanie

 

Góra Kalwaria 07.07.2014

Dzisiaj przepłynęliśmy najdłuższy odcinek (46 km) z Maciejowic do Góry Kalwarii. Pogoda nam dopisywała do postoju na wyspie, kiedy to dwie burze wzięły nas w kleszcze. Po wypłynięciu trochę zmokliśmy, ale po niedługim czasie dotarliśmy do Gusina, gdzie zjedliśmy, przepraszam obżarliśmy się, pysznym obiadem ugotowanym przez naszych fantastycznych kucharzy. Po pewnym czasie od wypłynięcia dołączyła się do nas łódź WOPR-u, która nas eskortowała do samego portu w Górze Kalwarii. Po drodze Galerys wpłynął na mieliznę, ale do tego już się przyzwyczailiśmy. W porcie czekał na nas nasz odważny pan kierowca, który swoim autobusikiem jest gotowy wjechać praktycznie wszędzie. Miejscem noclegu była bardzo zadbana, czysta i doskonale wyposażona szkoła, Wieczorem tradycyjnie mieliśmy ognisko i zjedliśmy kiełbaski, które, o dziwo, zawsze są pyszne. Po kąpieli poszliśmy spać. Dzień, mimo okropnych upałów bardzo nam się podobał, a przyjemna kąpiel w chłodnej wodzie Wisły tylko dodała mu piękna.

 

Sprawozdanie

Sprawozdanie

Sprawozdanie

Sprawozdanie

 

Warszawa 8.07.2014

Dzień 8 lipca tradycyjnie rozpoczęliśmy kilkoma ćwiczeniami na świeżutkim powietrzu. Następnie zjedliśmy śniadanie, które każdemu smakowało. Po posiłku wyruszyliśmy na zwiedzanie zamku i klasztoru w Górze Kalwarii. Zwiedzaliśmy także zamek piastowski w pobliskim Czersku Po skończonym zwiedzaniu wróciliśmy do szkoły. Zabraliśmy swoje bagaże i wyruszyliśmy autobusem na miejsce naszych galarów i łódek. Stamtąd wypłynęliśmy w kierunku Warszawy. Po drodze zrobiliśmy przerwę na plaży oraz, po niedługim czasie przerwę na obiad. Szczęśliwie dopłynęliśmy do Warszawy. Stamtąd udaliśmy się autokarem do Gimnazjum nr 145 im. Jana Pawła II w Warszawie. Po zakwaterowaniu się, kolacji i kąpieli wszyscy poszliśmy spać. To był bardzo udany dzień w naszym flisie.

sprawozdanie

sprawozdanie

sprawozdanie

sprawozdanie

sprawozdanie 

 

www.TeoGraf.pl