LIGA MORSKA I RZECZNA ODDZIAŁ ULANÓW

Nowi Członkowie Ligi Morskiej i Rzecznej

Ponad sto osób wstąpiło 30.09.2013 w szeregi oddziału Ligi Morskiej i Rzecznej w Ulanowie. Jungowie musieli przejść otrzęsiny i złożyć ślubowanie. Przyjęcie nowych członków miało bardzo uroczystą oprawę. Uroczystość przyjęcia nowych członków do Ligi Morskiej i Rzecznej odbyła się w poniedziałek na terenie przystani rzecznej nad Sanem w Ulanowie.

Do oddziału Ligi Morskiej i Rzecznej w Ulanowie przystąpiło ponad sto osób. Była to młodzież z kół Ligi w Liceum Ogólnokształcącym imienia Stefana Czarnieckiego w Nisku, Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku, Gimnazjum numer 3 w Nisku, Liceum Ogólnokształcącym w Rudniku nad Sanem, Publicznej Szkoły Podstawowej w Ulanowie, Gimnazjum w Ulanowie i Gimnazjum w Rudniku nad Sanem.

Przyjęcie tak dużej liczby nowych członków w szeregi Ligi Morskiej to niezwykle ważne wydarzenie dla tutejszego oddziału, stąd też miało bardzo uroczysty charakter. Nie zabrakło podniesienia flagi, odśpiewania hymnu Ligi Morskiej i Rzecznej, a także ślubowania.

Jungowie wzięli też udział w wodniackich otrzęsinach. Musieli wykazać się sprawności i walecznością w konkurencjach sportowych. - Młodzież musiała udowodnić, że jest godna przyjęcia legitymacji junga Ligi Morskiej i Rzecznej - mówi Teresa Pracownik, szefowa ulanowskiego oddziału Ligi.

Zanim jungowie otrzymali legitymacje członkowskie, musieli przejść chrzest. Każdy z nowych członków ligi otrzymał solidnego klapsa wiosłem w tyłek. Taki chrzest przeszli również szkolni opiekunowie kół ligi. Na zakończenie odbyło się ognisko integracyjne. Podczas imprezy jungowie wspólnie śpiewali szanty i piekli kiełbaski. Chętni mogli też popływać galarami oraz posłuchać wodniackich opowieści retmanów z Bractwa Flisackiego pod wezwaniem Świętej Barbary w Ulanowie.

Artykuł: Konrad Sinica

 

www.TeoGraf.pl